Dekortextil   /   Jak wybrać obrus

Jak wybrać obrus

Wysokojakościowe obrusy nadają się na twój stół nie tylko na święta, ale także do codziennego użytku. Nie tylko upiększą twój stół i dom, ale również chronią meble.

Oferujemy obrusy bawełniane, koronkowe, z nadrukiem, haftowane oraz plamoodporne. Zwłaszcza obrusy teflonowe, czyli plamoodporne od dawna należą do najpopularniejszych. Są gustowne, nowoczesne i łatwo z nich można usunąć plamy. Są wodoodporne (impregnowane), co znaczy, że rozlane picie z naturalnymi lub sztucznymi barwnikami nie poplami obrus. Rozlaną ciecz można łatwo zetrzeć serwetką papierową. Można wybrać z kilku odcieni kolorów, wzorów i różnych rozmiarów. Oferta jest bardzo bogata.

Kilka wskazówek, jak wybrać obrus

1.) Podstawową zasadą jest to, że obrus musi zawsze wystawać 20-30 cm poza krawędź stołu. 

2.) W zależności od kształtu stołu wybieramy obrus okrągły, prostokątny, kwadratowy lub owalny, jeśli chcemy zakryć cały stół. 

3.) Jeśli nie chcesz przykryć całego stołu, zalecamy użycie większej ilości mniejszych obrusów lub bieżnika (podłużny obrus w środku stołu).

4.) Dla zwiększenia wrażenia estetycznego można połączyć kolor obrusu i podstawek do talerzy. Można wybrać z dużej ilości modnych kolorów i wzorów.

Nowoczesne nakrycie stołu

Obrus niekoniecznie musi przykryć cały stół. Co więcej stół może wyglądać bardziej elegancko przy użyciu kilku mniejszych obrusów lub bieżników. Przykładowo na stół prostokątny o rozmiarach 80 cm x 120 cm można położyć jeden bieżnik 40 cm x 160 cm lub 2 bieżniki o rozmiarach 40 cm x 120 cm, kładąc je obok siebie w odpowiedniej odległości. Innym gustownym rozwiązaniem jest też zastosowanie dwóch mniejszych kwadratowych obrusów. Bieżnikami można ozdobić nie tylko stoły konferencyjne, ale również stoły kancelaryjne i uzyskać w ten sposób bardziej przytulny wygląd. Bieżniki można kłaść zarówno na stoły kwadratowe, prostokątne i okrągłe. Warto dbać na to, aby szerokość bieżnika była zawsze przynajmniej o połowę węższa niż szerokość stołu.

Utrzymywanie obrusów

Podczas prania obrusów należy kierować się symbolami do prania podanymi bezpośrednio na produkcie. Nie należy stosować zbyt dużych ilości środków zmiękczających, żeby uniknąć powstawaniu szarych plam na obrusach. Podczas prania warto też obniżyć obroty wirowania. Obrusy łatwiej prasować wilgotne. Prasowanie obrusów jest też prostsze przy użyciu krochmalu.

 

 • Darmowa dostawa
  od 300 zł
 • Prezent do zakupów
  powyżej 100 zł
 • Towar wprost
  od producenta
 • Jesteśmy na rynku
  od 25 lat