System kreditowy - za każde zamówienie zwrócimy 2% wartości zakupów w postaci kredytów - wystarczy się tylko zarejestrować.

Jak wybrać obrus

 

Dobry obrus to rzecz niezbędna nie tylko na wyjątkowe okazje, ale także na co dzień. Obrusy Dekortextilu upiększą nie tylko Państwa stół, ale też cały dom.

W naszym sklepie znajdą Państwo obrusy bawełniane , z nadrukiem , wyszywane i plamoodporne . Z obrusów plamoodpornych z łatwościa można usunąć brud i plamy. Są impregnowane, więc nie wpijają wody, a zatem po rozlaniu cieczy z naturalnymi lub sztucznymi barwnikami nie dochodzi do ich uszkodzenia. Rozlaną ciecz można z łatwością wytrzeć ścierką lub chusteczką. W naszej ofercie znajdą Państwo obrusy w różnych rozmiarach i kolorach. 

Jak dobrać obrus

Obrus niekoniecznie musi przykryć cały stół. Co więcej Państwa stół może prezentować się nawet lepiej przy użyciu kilku mniejszych obrusów lub bieżników. Przykładowo na stół prostokątny o romiarach 80 cm x 120 cm można położyć jeden bieżnik 40 cm x 160 cm lub bieżniki o rozmiarach 40 cm x 120 cm, kładąc je obok siebie w odpowiedniej odległości. Innym gustownym rozwiązaniem jest też zastosownie dwóch mniejszych kwadratowych obrusów. Bieżnikami można ozdobić nie tylko stoliki do kawy, ale też biurka, stoły konferencyjne i uzyskać w ten sposób bardziej przytulny wygląd. Bieżniki można kłaść zarówno na stoły kwadratowe i na prostokątne lub owalne. Warto dbać o to, żeby szerokość bieżnika była zawsze przynajmniej o połowe węższa niż szerokość Państwa stołu.

Obrusy można dopasowywać też kolorystycznie do nakrycia, co prezentuje się bardzo ładnie i gustownie. W naszej ofercie znajdą Państwo kilka modnych kolorów i wzorów. Rozmiar obrusów i nakrycia należy zawsze dostosować do wielkości stołu. Kierujemy się też zasadą, że obrus powinien zawsze sięgać 20-30cm poza krawędź stołu. Przy czym od Państwa zależy, czy będzie miał kształt okrągły , prostokątny kwadratowy owalny lub będzie to tzw. bieżnik .

Utrzymywanie obrusów

Podczas prania obrusów należy kierować się symbolami do prania podanymi bezpośrednio na produkcie. Nie należy stosować zbyt dużych ilości środków zmiękczających, żeby uniknąć powstawania szarych plam na obrusach. Podczas prania warto też obniżyć obroty wirowania. Obrusy łatwiej prasować wilgotne. Prasowanie obrusów jest też prostsze przy użyciu krochmalu.


 

Newsletter

Chcesz otrzymać 20 zł rabatu na pierwsze zakupy? Zapisz się do newslettera.