Dekortextil   /   Jak wybrać pokrowiec na kanapę

Jak wybrać pokrowiec na kanapę

Myślisz o zmianie wnętrza twojego domu? Myślisz o zakupie nowych mebli? Stare meble już nie pasują do wystroju? Nie musisz go wyrzucać! Rozwiązaniem mogą być zdejmowane pokrowce na kanapy, krzesła i fotele.

Łatwe utrzymanie pokrowców na kanapę

Pokrowce na kanapę i krzesła są niewątpliwie fantastycznym wynalazkiem. To idealne rozwiązanie dla osób kreatywnych, które nie boją się eksperymentować i cieszą się zmianami. Zwłaszcza rodzice małych dzieci i właścicieli zwierząt domowych docenią łatwą utrzymalność tych pokrowców. Zdejmowane pokrowce na kanapę i krzesło można prać, co jest zdecydowanie łatwiejsze niż czyszczenie każdej plamy. Można prać w pralce w temperaturze 40 ° C. Pokrycie mebla pokrowcem zapobiega jego zniszczeniu.

Jedna kanapa, setki możliwości

Zdejmowane pokrowce na siedzenia to doskonały wybór dla tych, którzy lubią zmieniać wygląd swojego mieszkania. Za kilka złotówek i niecałą minutę możesz zmienić wygląd całego pomieszczenia. I tak często, jak chcesz. Można zmieniać kolory i motywy w zależności od nastroju, pory roku i różnych okazji.

Pokrowce na siedzenia ożywią design starych mebli. Masz stare krzesło lub narożnik, który nie mieści się w domu, ale nie chcesz go wyrzucić? Postaraj się dostosować jego wygląd do nowoczesnego stylu za pomocą pokrowca na narożnik lub krzesło. Jednakowo można ożywić wygląd fotelu lub sofy. Dodatkowo zdejmowane pokrowce pozwalają zakryć uszkodzone części mebla, dzięki czemu mniejsze dziurki czy usterki nie są widoczne. Pokrycie kanapy nowym pokrowcem jest o wiele tańsze niż zakup nowej.

Interesujące wzory i materiały pokrowców

Możesz wybrać spośród szerokiej oferty kolorów i wzorów. Pokrowce na siedzenia są niemal we wszystkich kolorach i ozdobione różnorodnymi motywami. Interesujący jest wzór żakardowy, który tworzy efekt 3D na kanapie. Zaletą dzianiny żakardowej jest również wysoka wytrzymałość materiału.

Elastyczne i multielastyczne pokrowce na kanapę- jaka jest między nimi różnica?

Do wyboru z elastycznych i multielastycznych materiałów. Multielastyczne pokrowce na kanapy można rozciągać na szerokość i wysokość, łatwo dopasowują się do nietypowych wymiarów siedziska, a sprawdzą się również na narożnikach. Do foteli lub krzeseł można zastosować również pokrowce multielastyczne, zwłaszcza dla tych o nietypowym kształcie. Na krzesło polecamy pokrowiec elastyczny na siedzisko lub pokrowiec elastyczny na całe krzesło wraz z oparciem. Jest o nieco tańszy i w przypadku krzesła o klasycznych rozmiarach posłuży również jako pokrowiec multielastyczny.

 • Darmowa dostawa
  od 300 zł
 • Prezent do zakupów
  powyżej 100 zł
 • Towar wprost
  od producenta
 • Jesteśmy na rynku
  od 25 lat