System kreditowy - za każde zamówienie zwrócimy 2% wartości zakupów w postaci kredytów - wystarczy się tylko zarejestrować.

Jak wybrać zasłony

Zasłony i firany nigdy nie wyszły z mody i nic dziwnego. Sprawią, że Twój dom stanie się przytulny, w pomieszczeniu można je zacienić, a dzięki nim Twoje okna będą o wiele piękniejsze. Ale jak dobrać odpowiednią szerokość i długość zasłony? Selfka zasłona pasuje do kuchni? A jaki wzór i kolor zasłon wybrać?

Do wyboru zasłony z gotowych , uszytych kompletów lub zasłony długości .

Selfk dobrać odpowiednią szerokość kurtyny?

Aby uzyskać prawidłową szerokość zasłony, ważne jest nie tylko zmierzenie szerokości okna, ale także dwukrotne pomnożenie tej długości do plisowania . Ponadto nie należy zapominać o założeniu bioder, do których dodaje się co najmniej 8 centymetrów. Jeśli masz okno o szerokości półtora metra, potrzebujesz zasłony o szerokości co najmniej trzech metrów i ośmiu centymetrów.

Oprócz szerokości kurtyny ważna jest również jej wysokość . Chcąc mieć zasłonę do parapetu , należy zmierzyć odległość od gzymsu do parapetu i dodać co najmniej pięć centymetrów do fundamentu i kolejne pięć centymetrów, aby zasłona wystawała poza krawędź parapetu. Wygląda znacznie lepiej niż zakończenie zasłony tuż nad parapetem.

Jeśli masz okna francuskie w domu lub wysokie okna w pokojach z wysokimi sufitami, załóż zasłony sięgające do podłogi . Możesz znaleźć prawidłową wysokość, mierząc odległość od gzymsu do podłogi. Weź pod uwagę, że zasłona musi być zamknięta od góry i że zasłona nie powinna dotykać podłogi, ale powinna znajdować się co najmniej dwa centymetry nad podłogą.

 

Selfka zasłona pasuje do kuchni?

Na rynku dostępnych jest kilka Materiałów, z których wykonane są zasłony . Można spotkać się z ogranzou, Voiles, zwykły, zbilansowana i haftowane zasłony.

W kuchni zmieści się zasłona z woalu, która jest gęsto tkana, jest praktyczna i łatwa w utrzymaniu. Drobno tkane zasłony z ogranzy, które szczególnie nadają się do salonów i innych pomieszczeń reprezentacyjnych, stwarzają bardziej luksusowe wrażenie. Miłośnicy prostego stylu ucieszą się z gładkich i siateczkowych zasłon.

 

 

Selfki wzór i kolor zasłon wybrać?

Zastanawiasz się, czy wybrać delikatną zasłonę w geometryczny wzór, czy gęsto utkaną w kwiaty? neuvedenopewny? Następnie dowiedz się w spokoju, jakie masz wnętrze . Nowoczesne, klasyczne czy rustykalne?

W nowoczesnym wnętrzu można eksperymentować, geometryczne wzory i albo klasyczny biały lub beżowy kolor zasłony, albo też bogatsza kolorystyka zdecydowanie się tutaj sprawdzą. Zależy to od kolorów we wnętrzu, koloru podłogi, dywanu, ściany oraz koloru i wzoru zasłon. neuvedeno bój się kontrastów , ale jednocześnie pamiętaj o balansowaniu ciepłymi i zimnymi odcieniami. Użyj więcej odcieni jednego koloru w pomieszczeniu, zamiast łączyć zbyt wiele kolorów.

Jeśli chodzi o motywy i nadruki, nie przesadzajmy z kombinacjami kropek i pasków i postaw na prostotę.

 

Podsumowując

Czy nauczyłeś się wszystkiego, co chciałeś wiedzieć? Jeśli nadal nie wiesz, jak dobrać odpowiednią zasłonę, nie wahaj się z nami skontaktować , chętnie pomożemy w doborze.

Newsletter

Chcesz otrzymać 20 zł rabatu na pierwsze zakupy? Zapisz się do newslettera.